Sady a zapojenie tepelných čerpadiel WKF

tepelná čerpadla WRF remko

Kombinácia s podlahovým vykurovaním, modernými radiátory a stenovým vykurovaním

V spojení s podlahovým vykurovaním dosahuje tepelné čerpadlo svojej najvyššej účinnosti. S konvenčnými modernými radiátory sú prevádzkové náklady nižšie ako u tepelných zdrojov s palivom vykurovací olej alebo plyn. Príjemné teplo je zabezpečené aj pri mimoriadne nízkych vonkajších teplotách.

Efektívny ohrev teplej vody

Integrovaný zásobník teplej vody s objemom 300 ls veľkým a dobre dimenzovaným tepelným výmenníkom je u zariadení WKF-compact integrovaný v prístroji. Pre sériu WKF sú k dispozícii externé systémy zásobníkov.

Kombinácia so systémom zásobníkov. Miesto prieniku a zlúčenie rôznych energetických systémov

Zásobníky sú ponúkané v rôznych prevedeniach a veľkostiach. S možnosťou pripojenia pre tepelné čerpadlo, solárny systém a prípravu teplej vody je zásobník miestom styku jednotlivých systémov.

nezávazně poptat

tepelné čerpadlo se zásobníkem

Kombinácia so solárnym systémom REMKO RSK pre ekonomickú prípravu teplej vody a na podporu vykurovania

Ideálna kombinácia pre maximálnu hospodárnosť a šetrnosť k životnému prostrediu. Priama slnečná energie preberá v ročnom priemere vysokú percentuálnu hodnotu pre prípravu teplej vody.

Optimálne využitie prúdu zo systému fotovoltiky (FV)

Tepelné čerpadlá REMKO Smart-TČ môžu byť prednostne prevádzkované s napájaním z vlastného fotovoltaického zdroja. Tak možno odoberať menej drahého prúdu zo siete. Tým dochádza k úspore nákladov a klesá závislosť na zvyšovanie cien energie.

Kombinácia s iným zdrojom tepla v bivalentnom prevádzke

Pre pokrytie špičkových zaťažení možno tepelné čerpadlo kombinovať s ďalším zdrojom tepla. To môžu byť napr. Plynové kotly alebo kotly na vykurovací olej, ktoré možno priamo pripojiť k vnútornej jednotke WKF.

Príjemný chlad v lete

V horúcich dňoch možno tepelné čerpadlo využiť pre chladenie. Funkcie tepelného čerpadla sa teraz obráti. Zariadení pre klimatizáciu nájdete v programe príslušenstva. Klimatizačné zariadenia pracujú na bázy konvektorov. Technický princíp klimatizačných zariadení je jednoduchý: Vzduch prúdi cez vnútorne umiestnený tepelný výmenník a pritom ho zahrieva alebo chladí.

Close

Kontaktný formulár

Vaše meno:
E-mailová adresa:
Predmet

Vaša otázka:

Alebo volajte na tel. 0949 033 007

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     OK   Další informace